
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.45 nF |
| Voltage Rating (DC) | 3.3 V |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Voltage Rating (AC) | 2.3 V |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 3.3 V |
| Depth | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Voltage Rating (DC) | 3.3 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Output Current | 30 A |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Varistor Voltage | 5 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 2.3 V |
| Max Surge Current | 30 A |
| Energy | 100 mJ |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 20 % |
| Max Varistor Voltage | 6 V |
| Min Varistor Voltage | 4 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 100 mJ |
| Peak Surge Current | 30 A |
Stock: 9301
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.07883 | $0.78830 |
| 50 | $0.07302 | $3.65100 |
| 100 | $0.06763 | $6.76300 |
| 500 | $0.05882 | $29.41000 |
| 1000 | $0.05566 | $55.66000 |
| 3000 | $0.05245 | $157.35000 |
| 5000 | $0.04942 | $247.10000 |
